alergolog nfz
Zarejestruj się

Specjalistyka (12) 638 08 59 Pracownia RTG (12) 314 60 20

rejestracja@widokmed.pl
06-09-2023

BRODAWKI WIRUSOWE

Brodawki wirusowe są zmianami skórnymi wywołanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiej (HPV- human papilloma virus). Występują często i mają różną formę i kształt. Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam dermatolog?

Więcej

22-08-2023

POLIPY NOSA

Polip to miękki i bezbolesny rozrost tkanki wywodzącej się z błony śluzowej nosa i zatok przynosowych . Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam laryngolog?

Więcej

08-08-2023

AMD

AMD (age related macular degeneration) – zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – jest chorobą plamki siatkówki oka, która powoduje pogorszenie widzenia. Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam okulista?

Więcej

12-07-2023

NADCIŚNIENIE TĘTNICZE

Nadciśnienie tętnicze -podwyższenie skurczowego ciśnienia tętniczego do wartości >= 140 mmHg i/lub ciśnienia rozkurczowego do wartości >= 90 mmHg. Powoduje uszkodzenie i zaburzenie w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Co warto wiedzieć ? Kiedy pomoże nam kardiolog ?

Więcej

27-06-2023

ZDJĘCIA RENTGENOWSKIE

Promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie rtg, promieniowanie X, promienie X, promieniowanie Roentgena) –promieniowanie wykorzystywane w diagnostyce medycznej do wykonywania zdjęć rtg i  tomografii komputerowej. Kiedy możemy wykonać rentgen? Czy zdjęcie jest dla nas bezpieczne?

Więcej

14-06-2023

Znamiona barwnikowe (melanocytowe) – występują w efekcie łagodnego rozrostu (proliferacji) melanocytów (komórek barwnikowych), mogą być barwy jasnobrązowej, ciemnobrązowej lub niebieskiej o różnych kształtach i wielkości.Co warto wiedzieć Na co zwrócić uwagę? Kiedy pomoże nam dermatolog?

Więcej

01-06-2023

ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

Zespół suchego oka - to powszechnie występująca grupa schorzeń, w których występuje zaburzenie w produkcji lub składzie łez. Prowadzi to do nieprawidłowego nawilżenia powierzchni oka a w efekcie do wysuszenia i podrażnienia rogówki i spojówki oka.
Co warto wiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Kiedy pomoże nam okulista?

Więcej

17-05-2023

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – przewlekła, zapalna i nawrotowa choroba skóry.Rozpoczyna się z reguły we wczesnym dzieciństwie. Często ustępuje z wiekiem.Występuję u osób z nadwrażliwością jako efekt kontaktu z uczulającym alergenem.
Co warto wiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Kiedy pomoże nam alergolog lub dermatolog?

Więcej

02-05-2023

ZAPALENIE SPOJÓWEK OKA

Zapalenie spojówek jest dość powszechną chorobą. Różne są jej przyczyny. Przeciętnie może wystąpić u każdego z nas przynajmniej raz w życiu.
Co warto wiedzieć? Na co zwrócić uwagę?

Więcej

18-04-2023

TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA

Wielu z nas słyszało o piramidzie żywienia – reprezentuje ona zasady zdrowego żywienia z podziałem na grupy produktów i pokazuje czego powinniśmy jeść najwięcej a czego unikać.Ale czy znane jest nam pojęcie talerza zdrowego żywienia?

Więcej

04-04-2023

Złamanie – przerwanie ciągłości kości, które występuje na skutek urazu – działania siły zewnętrznej. Co robić i gdzie się zgłosić? - pierwsza pomoc.

Więcej

21-03-2023

Co robić, gdy z nosa zacznie lać się krew? Co można zrobić samemu, kiedy udać się do lekarza laryngologa?

Nos - jama nosowa - poprzez swoje bogate unaczynienie jest jednym z najczęstszych miejsc występowania krwawienia.

Krwawienie z nosa jest często występującym problemem, jednocześnie nie zawsze wiemy, co wtedy zrobić - jak sobie pomóc.

Więcej