alergolog nfz
Zarejestruj się

Specjalistyka (12) 638 08 59 Pracownia RTG (12) 314 60 20

rejestracja@widokmed.pl
27-02-2024

Pyłek roślin to jeden z najczęstszych alergenów. W celu usystematyzowania wiedzy o okresach w których dane rośliny pylą, stworzono kalendarz pyleń. Dzięki niemu osoby uczulone posiadają informację, kiedy spodziewać się nasilenia objawów alergii.

Więcej

06-02-2024

Pomiar ciśnienia w gałce ocznej (tonometria) – jest jednym z podstawowych badań w diagnostyce okulistycznej. Co warto wiedzieć? Kiedy okulista wykonuje badanie?

Więcej

18-01-2024

Odczulanie (immunoterapia alergenowa) –  sposób leczenia chorób alergicznych. Aktualnie jedyny, który działa na przyczynę chorób a nie tylko na objawy. Wskazania ustala lekarz alergolog. Co warto wiedzieć?

Więcej

05-01-2024

Zaburzenia widzenia barw (ślepota barw) to niezdolność do dostrzeżenia różnicy między niektórymi kolorami. Najczęściej mają podłoże genetyczne jednak mogą wystąpić również w przebiegu nabytych schorzeń. Co warto wiedzieć? Jakie badanie widzenia barwnego przeprowadzi okulista?

Więcej

18-12-2023

Rynoskopia przednia – nazywana również wziernikowaniem nosa. Jest jednym z podstawowych, nieinwazyjnych badań laryngologicznych. Laryngolog wykonuje je w celu oceny błony śluzowej, jam i małżowin nosowych oraz zatok obocznych nosa. Co warto wiedzieć?

Więcej

28-11-2023

Badanie pola widzenia (perymetria)- pozwala określić wielkość przestrzeni obejmowanej wzrokiem przez osobę podczas badania. Okulista jest w stanie dzięki niemu określić ubytki w polu widzenia i postawić odpowiednią diagnozę.

Więcej

21-11-2023

Otoskopia – jedno z podstawowych badań, które wykonuje laryngolog.  Jest pomocne w ocenie ucha środkowego i przewodu słuchowego zewnętrznego. Co warto wiedzieć?

Więcej

03-11-2023

Dermatoskopia – najszybsze i najprostsze w wykonaniu badanie, które odgrywa ogromną rolę we wczesnym wykrywaniu nowotworów skóry.  Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam dermatolog ?

Więcej

17-10-2023

Testy skórne są to badania wykonywane w procesie diagnostyki alergii. Dzięki nim prosto i szybko otrzymujemy informację o uczuleniu na dany alergen. Ich wykonanie zleca alergolog.

Więcej

03-10-2023

Badanie ostrości wykonywane jest w celu określenia zdolności rozdzielczej siatkówki. Jest to jej umiejętność do postrzegania punktów położonych bezpośrednio obok siebie jako oddzielnych.
Na czym polega badanie? Co następnie robi okulista?

Więcej

06-09-2023

BRODAWKI WIRUSOWE

Brodawki wirusowe są zmianami skórnymi wywołanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiej (HPV- human papilloma virus). Występują często i mają różną formę i kształt. Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam dermatolog?

Więcej

22-08-2023

POLIPY NOSA

Polip to miękki i bezbolesny rozrost tkanki wywodzącej się z błony śluzowej nosa i zatok przynosowych . Co warto wiedzieć? Kiedy pomoże nam laryngolog?

Więcej