alergolog nfz
Zarejestruj się

Specjalistyka (12) 638 08 59 Pracownia RTG (12) 314 60 20

rejestracja@widokmed.pl
15-07-2024

Badanie dna oka - badanie diagnostyczne wykonywane przez okulistę. Umożliwia ocenę siatkówki, plamki żółtej, naczyń krwionośnych, nerwu wzrokowego.Jest badaniem szybkim i nieinwazyjnym.Co warto wiedzieć?

Więcej

30-06-2024

Rodzajem pracy, która wymaga specjalistycznych badań dodatkowych by móc ją wykonywać jest praca na wysokości.Rozumiemy przez to prace powyżej 1 metra nad poziomem terenu lub podłogi. Jakie badania są wymagane ?

Więcej

11-06-2024

Optyczna koherentna tomografia (OCT) – nowoczesne, bezinwazyjne badanie, będące standardem w diagnostyce okulistycznej. Pozwala na szczegółowe zobrazowanie tylnej części gałki ocznej - błony naczyniowej, plamki żółtej czy tarczy nerwu wzrokowego. Co warto wiedzieć? Kiedy okulista wykona badanie?

Więcej

28-05-2024

Alergiczne zapalenie spojówek to stan zapalny spojówek spowodowany reakcją uczuleniową na alergen. Co warto wiedzieć?

Więcej

12-05-2024

Alergiczny nieżyt nosa - zapalenie błony śluzowej nosa, które charakteryzuje się wyciekaniem wydzieliny z nosa lub ściekaniem jej po tylnej ścianie gardła, kichaniem, zatkaniem lub świądem nosa.

Więcej

17-04-2024

Badania lekarskie i psychologiczne są częścią procedury jaką należy zaliczyć by otrzymać pozwolenie na posiadanie broni. Co wchodzi w skład badań? Co warto wiedzieć?

Więcej

04-04-2024

Uzyskanie uprawnień kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej zezwala na wykonywanie wielu zawodów. Kto może uzyskać takie kwalifikacje? Jakie badania należy wykonać?

Więcej

16-03-2024

Poradnia medycyny pracy zajmuje się wykonaniem badań sprawdzających stan zdrowia pacjenta pod kątem pracy na określonym stanowisku. Lekarz medycyny pracy jest główną osobą decyzyjną, która na podstawie wywiadu oraz wyników badań wydaje oświadczenia o zdolności do pracy.

Więcej

27-02-2024

Pyłek roślin to jeden z najczęstszych alergenów. W celu usystematyzowania wiedzy o okresach w których dane rośliny pylą, stworzono kalendarz pyleń. Dzięki niemu osoby uczulone posiadają informację, kiedy spodziewać się nasilenia objawów alergii.

Więcej

06-02-2024

Pomiar ciśnienia w gałce ocznej (tonometria) – jest jednym z podstawowych badań w diagnostyce okulistycznej. Co warto wiedzieć? Kiedy okulista wykonuje badanie?

Więcej

18-01-2024

Odczulanie (immunoterapia alergenowa) –  sposób leczenia chorób alergicznych. Aktualnie jedyny, który działa na przyczynę chorób a nie tylko na objawy. Wskazania ustala lekarz alergolog. Co warto wiedzieć?

Więcej

05-01-2024

Zaburzenia widzenia barw (ślepota barw) to niezdolność do dostrzeżenia różnicy między niektórymi kolorami. Najczęściej mają podłoże genetyczne jednak mogą wystąpić również w przebiegu nabytych schorzeń. Co warto wiedzieć? Jakie badanie widzenia barwnego przeprowadzi okulista?

Więcej